Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji na stronie.
^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

Mamo,Tato baw się ze mną!

„Gdy śmieją się dzieci
śmieje się cały świat”
                                                                        (Janusz Korczak)


Mamo,Tato baw się ze mną.

„Kolorowa ściganka” – przygotuj z dzieckiem grę planszową. Przygotuj kolorowy papier, nożyczki, klej, kartkę i kredki oraz kostkę do gry i dwie kulki plasteliny. Wytnijcie z kolorowego papieru kółka tego samego rozmiaru – możecie odrysować dużą nakrętkę od butelki. Poproś dziecko o zaznaczenie na kartce linii startu i mety, a następnie naklejenie drogi z kolorowych kół – droga może być kręta. Możecie wymyślić i oznaczyć na planszy utrudnienia – pola, z których należy się cofnąć lub przesunąć do przodu. Gdy plansza będzie skończona, zagrajcie w grę – ustawcie kulki plasteliny na linii startu, rzucajcie kostką i przesuwajcie kulki o tyle pól, ile wskaże kostka. Na polach możecie narysować kwiatki oznaczające liczbę punktów – wygrywa osoba, która na mecie ma więcej kwiatków. Na polach możecie też napisać litery – osoba, której plastelinowy pionek stanie na polu z literą, musi podać słowo zaczynające się daną głoską.

Odrysowywanie i wycinanie kolorowych kół rozwija sprawność rąk. Przeliczanie pól zgodnie z kropkami na kostce rozwija umiejętności matematyczne, podobnie jak przeliczanie zdobytych kwiatków. Rozpoznawanie liter i podawanie słów rozpoczynających się właściwymi głoskami przygotowuje dziecko do nauki czytania. 

dzie dziecka   tabelka

kolorowanka

 

Wiarygodna szkoła

BIP

Gmina Kruszyna

Copyright © 2013. Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lgocie Małej Rights Reserved.