Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji na stronie.
^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

Zabawy rodzica z dzieckiem

Mamo,Tato, baw się ze mną."

„Ruch i podskok to zabawa, sport dla dzieci ważna sprawa,

Ta gimnastyka to fajna sprawa,dla nas wszystkich to zabawa.Ręce w górę, w przód i w bok,skłon do przodu, w górę skok.

Głowa, ramiona, kolana, pięty,kolana, pięty, kolana, pięty,głowa, ramiona, kolana, pięty oczy, uszy, usta, nos.

Powitanie w parach: rodzic z dzieckiem na przeciw siebie. Witają się: ręce, kciuki, palce, nosy, łokcie, stopy.

Schemat ciała . Przestrzeń

Badanie przestrzeni – przesuwanie się w siadzie po podłodze. Rodzic wskazuje kierunek- dziecko w siadzie, ślizgając się, podąża za rodzicem.

,,Bączek” Dziecko siedzi w siadzie skulnym, rodzic próbuje obracać dziecko wokół jego własnej osi

Zabawa „ Statki” - dziecko leży na plecach na dywaniku, rodzic ciągnie je za nogi

Zabawa „ Zaprzęg” - dziecko leży na brzuchu na dywaniku, rodzic ciągnie je za ręce przy pomocy szarf

Mostek (rodzic robi mostek, dziecko przechodzi pod nim, nad, dookoła), potem próbuje mostek robić dziecko.

 tabelawiosna

Wiosna

Proszę nacisnąć na zdjęcie żeby powiekszyć. 

Zajęcia

"Mamo, Tato, ćwicz ze mną"
 
1.„Moje – twoje” – rodzic i dziecko siedzą w parach naprzeciwko siebie i wykonują kolejno poszczególne czynności, np. kładą rękę na głowie, a potem na głowie partnera, dotykają swojego nosa, a potem dotykają nosa partnera itd.
2.„Przechadzka w parach” – rodzic i dziecko łączą się w pary i poruszają się razem po pokoju. Rodzic prowadzi dziecko, które spaceruje najpierw z otwartymi, a następnie z zamkniętymi oczami. Po krótkiej przechadzce następuje zamiana ról.
Ćwiczenia oparte na relacji „z” (relacji opiekuńczej)
3. „Fotelik” – rodzic siedzi w siadzie rozkrocznym na podłodze, obejmując rękoma siedzące przed nim dziecko; dziecko siedzi na podłodze przed rodzicem, odwrócone do niego plecami i razem kołyszą się na boki.
4. „Rolowanie na podłodze” – rodzic klęczy na podłodze przy leżącym obok na plecach dziecku. Rodzic stara się powoli obrócić dziecko na brzuch. Podczas obracania na chwilę zatrzymuje dziecko na boku, przez moment kołysze je w tej pozycji i przetacza dalej. Potem następuje zamiana ról.
5. „Wycieczka” – rodzic stoi przed leżącym na podłodze dzieckiem. Dziecko leży na plecach, z ramionami wyciągniętymi w tył (za głowę). Rodzic przytrzymując dziecko za nogi na wysokości kostek lekko przeciąga je w różnych kierunkach, potem przeciąga je za nogę i rękę. Po kilku przeciągnięciach następuje próba zmiany ról.
6.Ćwiczenie relaksacyjne – masaż pleców. Dziecko siedzi plecami do rodzica. W rytm wierszyka rodzic i dzieci rysują na plecach „pieczenie ciasta”.
„Mama piecze ciasto pyszne
w samym środku będą wiśnie
ananasy i brzoskwinie
w ustach ciasto się rozpłynie”
Ćwiczenia rozwijające relację „przeciwko” (relacje mocy i energii)
7. „Spychacz” – dziecko i rodzic siedzą plecami do siebie w rozkroku. Rodzic przesuwa (przepycha) dziecko do przodu po podłodze, odpychając się nogami i rękoma od podłoża. Potem dziecko próbuje przesunąć rodzica.
8. „Paczka” – rodzic klęczy naprzeciwko dziecka. Dziecko siedzi skulone, mocno ściska ręce i nogi – przypomina „zawiązaną paczkę”. Rodzic próbuje „rozpakować paczkę” – delikatnie odciąga ręce i nogi dziecka. Zasada jest taka, że: raz „odklejona” od ciała ręka lub noga nie może wrócić na swoje miejsce.
9.„Kłoda” – rodzic siedzi na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i uniesionymi nad dzieckiem. Dziecko leży na podłodze w poprzek pod kolanami rodzica i próbuje wydostać się spod jego nóg. Potem następuje zmiana.
10. Ćwiczenie relaksacyjne – uczestnicy zabawy leżą na plecach głęboko oddychają.
Ćwiczenia oparte na relacji „razem” (relacji partnerskiej)
11. „Piłowanie drewna” – rodzic i dziecko siedzą w siadzie rozkrocznym przodem do siebie trzymając się za dłonie. Nogi dziecka wyprostowane w kolanach znajdują się pod nogami rodzica. Rodzic i dziecko na przemian kładą się na plecach na podłodze cały czas trzymając się za ręce.
12. „Rowerek” – rodzic i dziecko leżą na plecach, stopami opierając się o stopy partnera i kreślą wspólnie kółka w powietrzu.

Wiarygodna szkoła

BIP

Gmina Kruszyna

Copyright © 2013. Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lgocie Małej Rights Reserved.